joi, 22 aprilie 2010

Cupa Italiei.Roma in finala.

Udinesse castiga cu 1-o dar nu este de ajuns.

Va fi din nou o afacere între Roma şi Inter in finala Cupei Italiei.
Giallorossi, puterniciicastigand cu 2-0,ies infrantii cu 1-0 din Friuli,dupa un asalt de 90 de minute al Udinese, dar încă ataca pentru finala de pe 5 mai pe Olimpico. Alb-negrii mai in forma si multumita lui Sanchez si Di Natale,autorii a zeci de ocazii de a inscrie,si cu J.Sergio infrant doar de cilian in finala.Bara a lui Inter in 1988.

Pentru a cincea oară în ultimii şase ani, va fi în continuare o afacere între Roma

şi Inter castigarea Cupei italiei.
Giallorossi, cu o puternică victorie de 2-0 câştigata prima manşă, a dus la coborarea in teren pentru a Friuli cu o atitudine defensivă, care în cele din urmă a fost recompensata cu o mulţime - poate prea mult - efort.La Udinese in schimb , nu a fost suficienta o partida demare sacrificiu pentru a ajunge in finala de pe Olimpic. Golul lui Sanchez din minutul 36` din a doua jumătate, sa dovedit a fi o iluzie într-o partida jucata de alb-negrii la cel mai inalt nivel